Spoľahlivosť

S Vami už 10 rokov, pôsobenie v regióne od roku 2007

Kvalita

Sme držiteľom certifikátu
QUALIFORM SLOVAKIA 2016

Rýchlosť

Spoľahlivá doprava v najvyššej kvalite je pre nás samozrejmosťou.
Betón pre Vašu stavbu.
  

Spoločnosť BETON BAU s.r.o. vznikla v roku 2007 a jej hlavnou náplňou bola doprava, čerpanie a predaj certifikovaných betónových zmesí a preprava sypkých materiálov. Zabezpečujeme realizáciu betonárskych prác pre menšie aj väčšie stavby (od rodinných domov až po priemyselné objekty).
V apríli 2013 bolo pre zákazníkov v našom areáli spustené zariadenie na výrobu certifikovaných betónových zmesí typu INSPECT CTR 6 s kapacitou výroby 32 m³ za hodinu. Okrem štandardných domiešavačov na prepravu betónu, používame aj domiešavače s čerpadlom na jednom podvozku (pumix).

 História betónu

Používanie betónu sa vo väčšom meradle rozšírilo až v 20. storočí. Prostý betón sa však používal už v dávnejšom období. Peržania, Kartáginci, ale najmä starí Rimania používali betón ako stavebný materiál, o čom svedčia dodnes zachované stavby ako cesty a akvadukty, ktoré pochádzajú z 1. storočia nášho letopočtu. Betón sa po páde Rímskej ríše prestal používať na mnoho storočí. 

Betón sa znovu objavil až v roku 1774, keď ho John Smeaton použil pri oprave základov majáka v Edystone v Anglicku. Smeaton pridal železnú trosku do obvyklej kombinácie nehaseného vápna, piesku a vody. Vznikol tak prvý moderný betón.

V širšom rozsahu sa betón začal používať až o 50 rokov po zavedení výroby Portlandského cementu. Patent na jeho výrobu získal v roku1824 anglický kamenár Joseph Aspdin z Leedsu v portlandskom grófstve. Pôvod názvu portlandský cement pochádza práve odtiaľ. O zavedenie priemyselnej výroby cementu sa v roku 1845 pričinil Angličan Johnson, ktorý objavil proces pálenia vápenca a hliny.